Chupacabra

24. března 2012 v 8:26 | Lů |  Superstitions,Legends,Rhymes...
Chupacabra má být mýtické zvíře žijící u Portorika a v určitých oblastech Ameriky.Pojmenování vzniklo ze španělského slova ,,chupar,,-=vysávat, cucat a ,,cabra,,=koza.V překladu tedy vysávač koz.

Je květen 1995 Portoriko.Farmář jde ráno jako každé jiné zkontrolovat svůj dobytek a úrodu.Když přichází k ohradě s kozami, naskytuje se mu odporný pohled.Osm koz s roztrhanými vnitřnostmi leží nehybně na zemi.Dřevěnná ohrádka je potřísněná krví.Ohavnost je nahlášena jako trestný čin, ale po prohlídce je zjištěno, že takovouto věc neudělal člověk, nýbrž zvíře...

Od té chvíle se začaly objevovat spekulace, že by mohlo jít o démonské stvoření, které nalézá oběti ve stádech dobytka.Případů začalo rapidně přibývat.Téhož roku 1995 dodává Madelyne Tolentino svědectví o spatření chupacabry na hospodářské farmě, kde bylo zabito nad 150 kusů dobytka.

Rána po kousnutí chupacabry má být kruhovitého tvaru, jako od upíra, proto kolem záhady chupacabry nechybí zvěsti o upíru z Moca apod.

Vyvražďování dobytka se neděje pouze v Portoriku- nejznámějšími místy je Argentina, Nové Mexiko, Peru, Brazílie a Dominikánská republika.Zprávu, kterou jsem nechtěla najít a přesto našla :D (bojim se totiž) , incidenty se odehrály i v Evropě.Převážně v Rusku a na Ukrajině..

Popis chupacabry se vždy liší.První popis uváděl, že tvor byl okřídlený.Tyto "detaily" se začaly postupem času vytrácet a vznikaly podoby jako psa skříženého s vlkem.Klokaní uši, lysá kůže, přední packy kratší než zadní a čelist vybavená 4 tesákama....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama