Faktor PSI paranormální jevy

22. března 2012 v 22:47 | Sany |  Horror Books
Pokud máte rádi knížky o zombie,záhadných úmrtích,talakinezi,cestování časem,únosy mimozemšťany,svět duchů ...atd.
Tak je tato knížka stvořená právě pro vás.
Napsal jí,všem známý Dan Aykroyd který stvárnil roli ve velmi známém filmu Ghostbusters (Krotitelé duchů).

INFO KE KNIZE:

Dan Aykroyd
Faktor PSI
Paranormální jevy

Z anglického originálu PSI Factor,
Chronicles of the Paranormal,
vydáného nakladatelstvím Andrew and McMeel
v Kansan CIty,USA,v roce 1997,
přeložila Jana Velvarská.
Obálku navrhl Tomáš Souček.
Vydal jako svou ticící dvoustou osmdesátou čtvrtou publikasi
IŽ, s.r.o.,Praha 1,Václavské náměstí 39,roku 1999.
Odpovědná redaktorka Anna Staňková.
Vytiskl FINIDR,spol s.r.o.,Lipová,Český Těšín.
Vydání první

Doporučená cena 189,52 + 9,48 DPH = 199,00 Kč

POPS:
FAKTOR PSI - paranormální jevy

30 PŘÍPADŮ ŠETŘENÝCH KOMISÍ OSIR

Prestižní mezinárodní vědecká organizace OSIR (Úřad pro vědecká vyšetřování a výzkum),zabývající se zkoumáním paranormálních jevů,eviduje podivuhodné a nevysvětlitelné zážitky lidí na celém světe a snaží se je s pomocí nejmodernějších vědeckých poznatků a špičkové techniky vysvětlit.Ne vždy se to podaří.

Uvádí Dan Aykroyd,známý herec a nadšený badatel v oblati paranormálních jevů,člen Britské společnosti pro parapsychologický výzkum,který své znalosti využil ve známé sérii Krotitelé duchů i v mluvené verzi Mravenexe..

Kniha není psána jako běžné knížky co si přečteme v kniovně nebo koupíme v knihkupectví (pokud to v téhle době vůbec někdo ještě dělá :/) ,je psána spíše jako záznam o tom co se stalo a jak se daný jev vyšetřoval.Kniha je rozdělena obrázkovou stránkou podle toho o jaký druh jevu jde ( I.Kryptozoologie, II.Duchové a zjevení, III. Nadpřirozený člověk, IV.Jiné formy života, V. Posedlost, VI. Nevyřešené případy.).Na začátku knihy je poděkování což mi přijde jako jedno plus z mnoha neboť mi to přijde milé a navíc dost chytré.Dále pak je v knize úvod v kterém vás Dan Aykroyd přivede na přemýšlení o paranormálních jevech,když si přečteme úvod dostaneme se k Týmu OSIR a lidem pracujícím v něm,každá osoba má u sebe informace o tom kdo to je,co dělá,také se nakonci tohoto seznámení nachází představitelé televizního zpracování (v tomtéž pořadí). Každý "jev" (povídka nebo prostě nějak si tomu říkejte ;D) začíná opravdu krátkým úvodem Dana Aykroyda který shrne co se tam děje,taky má onen daný "jev" svůj název (např.: Lovec).Dále pak je tam napsaný čas a místo kde se jev odehrál,jako první nám popíší co se stalo a poté jsme společně s týmem OSIR zavlečení do řešení jevů.Pokaždé nás ovšem uporozní na místo a čas,takže plně víme kdy,kde se co odehrává nebo odehrálo.Přímá řeč se v knize nachází.Kniha je skvěle zpracována,stojí za to si jí přečíst a klidně i několikrát za sebou.Některé "jevy" jsou popsány tak skvěle až mrazí v zádech nebo vám přijde že jste sami součástí knihy nbo týmu OSIR.
Knize dávám naprost kladné hodnocení,možná se zde nachází nějaké negativní věci,možná jsou "jevy" místy nudné protože se nacházíme v řešení s týmem OSIR,kde například zrovna sedí v dodávce a pozorují místo kde se jev odehrál kamerami.Ovšem myslím si že stojí za to si knihu přečíst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sever-rat | E-mail | Web | 19. srpna 2012 v 13:22 | Reagovat

Také je výborný seriál Faktor PSI

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama