Tajemné zvuky

11. dubna 2012 v 18:45 | Sany |  Articles (from elsewhere)
Tajemné zvuky hlásili lidé již v 19.století.Mezi nimi byl i astronom Alexander Herschel:
"Zvuk traumatizoval celou vesnici.Připomínal zvuk točících se mlnů a mohl být slyšet v ulicích Leedsu."
Zvuky jsou typické pro mnoho míst. Např.: Barisal v Bangladeši,zde jsou zvuky podobné výstřelům z kanonu.
Zvuky jsou vysvětlovány jako podmořská zemětřesení,ovšem seismografy (stroj co zachycuje aktivitu zemětřesení) nic takového nezaznamenaly.
V 90.letech v Novém Mexiku vycházeli zvuky podobné motoru běžícímu na volnoběh.Může jít o vliv tenké zemské kůry a pohyb magmatu,ovšem toto vysvětlení znovu není dokázáno.
Ovšem tajemné zvuky zachytil již benátský mořeplavec a cestovatel Marco Polo,který údajně slyšel dunění v poušti Gobi.
V 19.století zase tajemné zvuky slyšel přírodovědec Charles Darvin,zaznamenal je v Chile,toto dunění zase údajně vyvolává pohyb písku uvnitř dun a jeho sklouzávání ze stěn.
V poslední době se objevují videozáznamy a audio nahrávky tajemných zvuků z celého světa.Zvuky jsou jakoby podivné hučení,burácení či rány,které znějí jako zvuk těžkých strojů.Někdy zase zní jako hudební nástroje.Není jasné odkud zvuky vycházejí,jednou to je jakoby z nebe poté pak jakoby ze země.Zvuky jsou slyšitelné kdekoliv,ve městech i v opuštěných lokalitách,na náměstí,v lesích,ve skalách,daleko od všeho co by zvuky mohlo vyvolávat.Nahrávky pocházejí z různých koutů světa Ameriky,Asie i Evropy.Dokonce i z Česka např.: z Brněnska či Pardubicka.
Jsou také doměnky že zvuky ohlašují konec světa.Jejich původ je zkoumán a vysvětlení je několik.
Jedním z prvních vysvětlení je,že naši planetu atakují mimozemské civilizace.
Další vysvětelení je,že zvuk vydává ohromné zařízení HAARP (High Frequency Active Auroral Resarch Program) umístěné na Alijašce.Tento systém sleduje změny v litosféře.
Někteří lidé věří že tento systém byl vytvořen jako tajná zbraň,která dokáže spustit přírodní pohromy kdekoliv na světě.
Za zvuky může být údajně zodpovědné uvolňování zemního plynu,změny v magnetickém poli Země nebo roj meteoritů.Žádná z těchto teorií nebyla uznána.Nejvíce se domívají že jde o pohyb litosférických desek a přicházející zemětřesení.
Seismolog RNDr. Bohuslav Růžka CSc. z geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR:
"Co se týče zvuků doprovázejících zemětřesení,jsou známy takové případy z oblasti západních Čech.Místní obyvatelé je popisují jako dunivý zvuk.Zdá se,že zvuk je generován až otřesy povrchu Země v okamžiku příchodu seismických vln.Nikdy nebyla zjištěna akustická aktivivta předcházející zemětřesení.Neumím si představit tektonickou aktivitu litosférických desek,která by generovala akustické desky bez efektů seismických."
video s tajmenými zvuky z Čech.
Tajemné zvuky v Conklinu.
Tajemné zvuky z Vancouveru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Loretten | Web | 14. dubna 2012 v 20:30 | Reagovat

Nádherenej článek. Je supr že se o tyhle věci taky někdo zajímá :)

2 confractione-in-tenebris | 6. května 2012 v 0:06 | Reagovat

[1]: Ahoj Loretten,děkujeme ti moc. :3 Jsme rádi že se článek líbil a jsme rádi že se přidáváš k milovníkům tajemna a podobně. :]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama