Květen 2012

Dragons & Gryfs

23. května 2012 v 16:09 | Sany |  Another Point Of View
Drak je mýtické zvíře,jeho podoba se odlišuje podle původu (lokality).
Často má více hlav či nadpřirozené schopnosti (létání,chrlení ohně).


Gryf je také mýtické zvíře,má nohy a ocas kočkovité šelmy(někdy i trup).Většinou má hlavu dravce (orel,sokol...),pařáty,zobák a křídla.


Některří lidé věří že draci a gryfové existují nebo existovali.Poté jsou tu ti kteří přirovnávají tyto mýtické zvířata k dnešním ještěrům nebo jejich zkameleninám.
Americká etnoložka ze Stanfordské univerzity Adrienne Mayor (*1946), se domívá že gryf má původ na základě zkamelenin protoceratopsů, jejich obákovité lebky vedli k tomu že si z nich lidé vytvořili v hlavě tvora s křídly,mohutným tělem a zobákem.
Adrienne Mayortvrdí že zkameneliny protoceratopsů byli známé již před mnoha tisíciletmi ale k jejich studiu došlo až mnohem později.

Jak to vidíte Vy? Myslíte si že Gryfové a Draci opravdu existovali?? Nebo že jsou to jen pověsti?

Tunel svatého Gottharda

17. května 2012 v 12:32 | Sany |  Articles (from elsewhere)
Narazila jsem na zajímavou otázku a její odpověď,zde si to můžete přečíst:
Chcel by som vedieť niečo o tunely svätého Gottharda vo Švajčiarsku.Vraj v istom úseku tunela sa majú údajne diať nevysvetliteľné javy.Vraj tam miznú z aut veci a stali sa prípady keď zmizli aj ľudia.Mohlo by ste o tom niečo napísať?
Robert Bojko,Bratislava

Silniční tinel svatého Gottharda je dlouhý 16,4 kilometru a nachází se asi 95 kilometrů od švýcarského hlavního města Bern.Je to zřejmě především tato oblast, která k němu poutá zraky příznivců záhad.Tunel totiž leží v blízkosti Ďáblova mostu(německy Teufelsbrücke),který je postaven na tolik nepřístupném místě,že ho podle legend musel postavit sám ďábel.Samotný tunel sv.Gottharda je zbudován až ve druhé polovině 20.století a od té doby jsou odsud hlášeny nevysvětlitelné jevy.Na čtvrtém kilometru se prý občas ztrácí věci z jedoucích aut,někdy dokonce i pasažéři.Jednou je zde údajně zaznamenáno zmizení celého vozidla i s posádkou!Tajemné historky obestírající tunel znějí děsivě a leckdo se tu bojí projet.Uklidněním by však mohla být velká míra skepse,jež na podobná vyprávění doléhá.Paranormální jevy v tunelu sv.Gottharda nejsou příliš podložené a veřejnost je z větší části považuje za pouhé báchorky.Politicko-ufonská satira..

11. května 2012 v 11:29 | Lů |  UFO
Nemám co dělat...našla jsem strašně zajímavej článek :) 
Asi tam budou chyby a podobně, ale dává smysl a trochu mne oslovil..
TADY máte odkaz na celý článek, zkopíruju sem však ty nejdůležitější a nejzajímavější pasáže...

Zde je dotaz: Proč jsme se VEŘEJNÉ nevrátili zpět na Měsíc? Odpověď nezní: "Dobrá, už neexistuje žádná soutěž o vesmír." Odpověď není ani to, že je to moc drahé nebo příliš obtížně. Počítače, které vyslaly Apolla k naší oběžnici byly zcela dětské proti oslnivým počítačům, které jsou již dnes v mnoha miliónech domovů. Jistě že to stojí obrovskou kupu peněz a úsilí vytvořit úspěšnou misi na Měsíc. Ale naši představitelé mají obrovské zdroje a utrácejí neuvěřitelné sumy na různé projekty...např. na války na Blízkém východě. Poté ONI utratí 87 miliard dolarů na obnovu toho, co ONI před tím zbořili. Samozřejmě, že to nejsou peníze boháčů, které jsou utráceny na nekonečné války a obnovování. Jsou to naše peníze: peníze střední třídy a chudých. Nemáme v této věci žádnou volbu a musíme platit cenu za všechno, co naši nemocní ředitelé vyžadují.

Tají před námi technologie. S názorem, že masy nemohou asimilovat obrovské skoky ve znalostech a inovaci, potlačili věci, které by výrazně posunuly lidstvo vpřed. Bylo v JEJICH moci masám pomoci, ale neudělali to. To není jejich problém. To není jejich job. Královské rody/korporace/vlády by měly přinášet lidem užitek. Pravda je taková, že existují pouze sami pro sebe. Jejich skutečnou akcí jsou pouze takové, kdy se bohatí stávají bohatšími a chudí chudšími. Jedou v byznysu lží a podvodů.
Ve filmu ´2001: Vesmírná odyssea´existovaly dovolené na Měsíci. Nebyly to tajné výlety. Jezdily tam TWA, British Spacelines, atd. VEŘEJNÁ doprava na Měsíc již nyní měla být realitou! Pravda je jiná: Jsme nyní od tohoto bodu mnohem vzdálenější a možná se ani nikdy neuskuteční. Jak lze provozovat veřejnou dopravu někam a kolonizovat Měsíc, když by se zjistilo, že nám politici celá desetiletí lhali? Jistě, 2001 byl pouze film. Ale nebyl to výmysl. V roce 1968 to byla čirá sci-fi a čiré sci-fi se vždy stanou projekcí budoucího stavu. Často slýcháme: "Brzy se objeví na Marsu či Měsíci lidská posádka." Již mnoho let od NASA slýcháme, že tento skvělý úspěch je již za rohem. Lidi, zapomeňte na to, nikdy to nenastane.

Měsíc a Mars již kolonizovány být měly. Vlastně, ve skutečnosti již kolonizovány jsou! Nebyly kolonizovány námi, veřejností. Byly kolonizovány boháči. Byly kolonizovány super-boháči a super-mocnými. Proběhly tajné expedice do vesmíru a věřte tomu, nebo ne, milí čtenáři: Zrovna teď po Měsíci chodí lidé! Ještě neuvěřitelnější skutečnost je ta, že již nyní existují na Marsu tajné základny! Super-boháči mohou opustit Zemi kdykoliv si budou přát. Země, Měsíc a Mars jsou pro NĚ, nikoliv pro nás.

Jistě, skeptici chtějí důkazy. A je škoda, že zde tento předpoklad je. Skepticismus (aspoň pro mne) často funguje jako slepecké brýle a omluva k tomu, aby se nemuselo skutečně myslet, snít, či objevovat. Ne, autor tohoto článku není schpen poskytnout žádný důkaz pro svá tvrzení v tomto článku. Sorry. Mám jen širší důkazy. Typu: Proč byly poslední 3 mise k Marsu (Orbiter, Explorer) ztraceny, či selhaly? Pokud tyto myšlenky jsou pravdivé, pak je logické, že tyto mise selhaly nebo byly příležitostně zničeny. Marťanský Explorer by byl schopen fotografovat detaily povrchu 1,5 metru veliké. ONI si nemohou dovolit, aby tak velké detaily veřejnost znala. Pokud by na Marsu byly vyfotografovány objekty jako cesty, budovy, potrubí a další, potom by vyšla najevo Velká lež. Další dobrá otázka zní: Kdy bude Velká lež na Marsu a Měsíci odhalena?

Není to přesné, že bychom nikdy nepoznali pravdu. Opravdu nelze smazat všechny neoficiální stopy v měsíčním prachu či odvolat, co bylo postaveno na Marsu. Jednoho dne vyjde pravda na světlo. Kdy veřejnost dostane kus tohoto koláče? Dokud budou hovořit výhradně peníze, dokud se všichni budou klanět fašistům, kteří vládnou světu, dokud někdo nenajde odvahu postavit se říši zla, dokud moc bude korumpovat...zůstaneme pouhými ignorantními bytostmi v ignorantských časech.


UFO & Mayská proroctví

10. května 2012 v 19:41 | Sany |  UFO

Konečně přidávám nějaký článek o UFO,doufám že se bude líbit.V tomto videu ^ se řeší hlavně kruhy v obilí a Mayská proroctví.Toto téma bude asi řešeno do nekonečna.Přesto doufám že se vám bude video líbit,mě osobně se líbilo,víc vám prozrazovat nechci.

Co je vlastně Voodoo ?

5. května 2012 v 21:39 | Sany |  Another Point Of View
Voodoo nebo také Vúdú,Vodo,Woodoo je nejstarší náboženství,pocházející z Afriky,které sahá až do Karibského Haiti.Obsahuje v sobě prvky polytheistické tradice západní Afriky a římského katolicismu.Je však ovlivněno náboženstvím indiánských kmenů,svobodným zednářstvím,martinismem a dílem Eliphase Leviho.Je praktikováno zároveň s katolictvím,ale také mezi jinými náboženstvími.

Voodoo se rozmohlo také v Dominikánské republice a na Kubě,tyto náboženství se jmenují Vodo Dominicano a Vodo Cubano,je to voodoo,santérie a spiritismus.Samozřejmě se rozmohlo i do amerických měst,zde vzniklo Luisiana Voodoo.

Všechno to začalo rokem 1697,kdy Španělé napadli Francii a vzali do svých kolonií otroky z Afriky.Kruté zacházení s otroky vedlo k útěkům a vzpourám,poté našli útočiště v horách kde zakládali komunity Maroonů.Zachovávali se zde původní africké tradice a víra,začala být uctívána božstva různých afrických kmenů,objevili se zde i prvky náboženství indiánů,svůj vliv na toto náboženství měl však i římský katolismus.Posledním vlivem bylo zednařství.

Voodoo bývá považováno za temný kult nebo formu černé magie.V lidovém projevu je spojená také se zombie nebo propichování panenek. -> Toto spojení je ovšem mýtus,voodoo je náboženství.Tohoto spojení se nejspíš dostalo díky filmům.

Candyman [1992]

5. května 2012 v 13:43 | Lů |  Horror Movies
Když je teda to téma Sladkosti ;)
Tak jeden sladký horor...

Candyman je legenda o které se vypráví- pokud jeho jméno řeknete 5x v zrcadle a poté zhasnete, objeví se přímo za vámi.
Candyman byl znetvořen místními lidmi, protože se zamiloval do bělošské dívky..Na poli ho svázali, pomazali medem, usekli mu ruku a místo ní mu dali rezavý hák..Poté rozzuřily včely v úlech a nechali jej ubodat a umřít v hrůzných bolestech..
Studentka Helen pracuje na eseji o mýtech a legendách jejího okolí.Dozví se právě o Candymanovi, vydává se do ghetta a zjišťuje detaily a zajímavosti.
Sama na legendu nevěří, ale při hledání pravdy na vlastní kůži zjistí, že to všechno nebudou jen pouhé povídačky...

Film je doprovázen depresivní a velmi podmanivou hudbu, která vás vtáhne do děje..není to ani tak děsivé, jako spíše originální a zajímavé..


Zrcadla/Mirrors [2008]

5. května 2012 v 13:08 | Lů |  Horror Movies
Bývalý policista Ben Carson přijme práci nočního hlídače..
Od policie byl odebrán, protože omylem zastřelil svého kolegu.Toto nedorozumění ho naprosto zdeptá a začne pít.
Je nepříjemný, rodinu skoro ani už nezná..Chce však všechno napravit..

Ve zchátralém starém obchodním centru, kde uhořelo mnoho nevinných lidí se dějí divné věci..Zrcadla zobrazují věci, které se doopravdy nedějí.Přesto ublíží.
Po nevysvětlitelné smrti své sestry se snaží ochránit svou rodinu.
Hledá tedy pomoc u ženy, kterou si žádají zrcadla..
Nalezne ji a násilím dovede do starého centra..

Jak to dopadne se podívejte sami ;)
Dle mého názoru je to skvělý horor :) Lekačky, zajímavá zápletka a konec..


Freddy Krueger

5. května 2012 v 12:38 | Lů |  Profiles
Freddy Krueger, vrah ze snů, byl nemanželským dítětem schizofreničky(Amanda Kruegerová),která zemřela při porodu.V dospělosti pracoval jako školník na střední škole ve Springwoodu.Potom taky jako údržbář v kotelně.Žil na známé ulici Elm Street..Oženil se s Lorettou Kruegerovou.Měli spolu dítě-Katherine Kruegerovou.V té době si již Freddy vyrobil svou rukavici, malá Kate tomu přihlížela..U nich doma se vyskytlo i domácí násilí..Ovšem pouze na manželce..

Jeho první obětí byla Amy..Freddymu se to zalíbilo a nehodlal s tím skončit..
Policie jednoho dne udělala prohlídku kotelny, kde Freddy pracoval, našli tam desítky mrtvých těl dětí.Freddy byl zatčen, ale u soudu měl geniálního obhájce, který v dokumentech našel nějakou chybu a Freddy byl propuštěn.Rodiče zabitých dětí byli rozzuření za špatný soud.Vzali spravedlnost do svých rukou a jednoho večera se všichni shromáždili před Kruegerovo domem.Freddy byl zrovna v kotelně, dospělí kotelnu zapálili..Mysleli, že je jeho vraždění konec..
Freddy se však začal vracet a zabíjet ve snech dětí v ulici Elm Street.

Existuje 7 dílů na sebe navazujících a film ,,Freddy vs. Jason", ve všech Fredyho ztvárnil Robert Englund.
Je natočen remake Noční můry, ale je to propadák, zde hraje Jackie Earle Haley..